ביטוח נסיעות לחו"ל

X רכישת ביטוח מהירה  לקוח חדשלקוח קיים

  ביטוח אחריות המוצר

  רבים מלקוחותינו המטפלים במקצועות השונים בתחום הרפואה המשלימה והקוסמטיקה, רוכשים מוצרים רבים ממקורות מגוונים. חלק מהמטפלים ברפואה משלימה והעוסקים בקוסמטיקה עורכים שינויים במוצרים שרכשו ולמעשה "יוצרים" מוצר חדש (רקיחת תרופות הומיאופתיות, שילוב בין מוצרים קוסמטיים שונים וכו').

  קיים סיכון שהמוצר שקיבל המטופל יגרום לו נזק. הפגם עשוי לנבוע מאחסון לקוי, הסבר לא נאות על אופן השימוש ולקויות נוספות, אך תהא הסיבה אשר תהא – על המטופל חלה האחריות למוצר אותו הוא מוכר, משווק או ממליץ.

  הפוליסה לביטוח אחריות המוצר מבוססת על חוק המוצרים הפגומים. על כן, היצרן חייב תמיד לפצות את מי שנגרם לו נזק כתוצאה מפגם במוצר. פוליסה זו נוצרה על מנת לתת פתרון לפגמים וליקויים של מוצרים המשווקים ללקוחות. מכאן החשיבות של פוליסת אחריות המוצר זו למטפלים ולקוסמטיקאיות אשר משווקים, ממליצים, יוצרים ו\או מערבבים מוצרים שונים ללקוחותיהם בקליניקה. כל פגם במוצר שכזה עלול לגרום לנזק גוף ומכאן הדרך להוצאות משפטיות עבור המטפל – קצרה.

  חוק המוצרים הפגומים

  חוק המוצרים הפגומים אינו מבדיל בין מוצרים אשר יוצרו במקומות שונים – קליניקה של מטפל\ת או קוסמטיקאי\ת או במעבדת חברת תרופות. כלומר, גם בעלי המקצוע, בעלי היקף הפעילות המצומצם ביותר, כפופים לאותו החוק הנוקשה אליו כפופות גם חברות ענק. משום כך עליהם להכיר את האחריות המוטלת עליהם מכורח החוק.

  לדוגמא, תערובות של צמחי מרפא, פרחי באך, שמנים ארומתיים וכו' תמיד מגיעה מן היצרן עם תווית המציינת את אופן השימוש, המרכיבים ואופן האחסון. על פי אותו החוק – נכון הדבר גם לגבי מוצרים אשר יוצרו על ידי המטפל בקליניקה הפרטים שלו. במילים אחרות, מטפל אשר יצר מוצר חדש (כפי שצויין קודם) חייב גם הוא בשימת תווית דומה על המוצר שלו. במידה ולא פעל כך הוא חשוף לתביעה בגין נזק שייגרם למשתמש.

  פוליסת אחריות המוצר, היא כלי לניהול סיכונים עבור מי שמשווק מוצרים או יוצר מוצרים חדשים. עם רכישת הפוליסה לאחריות מוצר, יקבל המטפל או הקוסמטיקאית הנחיות כלליות לגבי מילוי חובותיו על פי חוק. בהתאם לכך, תגן הפוליסה על המבוטח מפני תביעות בגין נזק שנגרם עקב השימוש במוצריו. הוצאות ההגנה וחלילה גם פיצויים לתובע אשר הוכיח נזק ממוצרי המטפל, עשויות להאמיר עד לכדי מאות אלפי שקלים. מן הראוי שלכל מטפל יהיה "גב" בדמות חברת ביטוח וסוכנות עליה הוא סומך.

  ענת רפופורט סוכנות לביטוח בע"מ מעניקה ללקוחותיה, פוליסת אחריות מקצועית ייחודית הכוללת בתוכה את פוליסת אחריות המוצר באופן המגן על המבוטח בצורה הטובה ביותר. ניתן לרוכשה בנפרד או ביחד עם פוליסת האחריות המקצועית במחיר ייחודי.

  דילוג לתוכן