ביטוח נסיעות לחו"ל

X רכישת ביטוח מהירה  לקוח חדשלקוח קיים

  עבודה ללא ביטוח??

  מתכון להלקאה עצמית – סיפורה של אורלי, קוסמטיקאית מהמרכז

  לאחר ששנים הייתה מבוטחת בענת רפופורט סוכנות לביטוח בע"מ, בביטוח אחריות מקצועית, החליטה אורלי יום אחד, במעמד שיחת החידוש השנתית, שהיא לא תחדש את הביטוח כעת אלא בעוד כמה חודשים. ההחלטה התקבלה כלאחר יד ומתוך תחושה של "מי יתבע אותי? אני מכירה את כולם כאן כל כך טוב וכול לקוחותיי הם גם חברים שלי".

  גישה זו, בדומה לגישת ה-"לי זה לא יקרה", היא אופיינית להרבה בעלי מקצוע בארץ בתחומים רבים. לרוב, יכולותיהם המקצועיות של בעלי מקצוע אלה גבוהות והם נהנים ממוניטין טוב. אולם כפי שגילתה אורלי, גם האנשים שאתים אנו ביחסים מאד אישיים, אינטימיים כמעט, אם יחליטו שניתן להוציא מאתנו כסף – בין אם התרשלנו ובין אם לאו – עשויים למרר את חיינו ולגרום לנו ללילות רבים של חרדות ודיכאון שאליהם יתווספו עוגמת נפש ונזק תדמיתי וכלכלי.

  ואכן, כחודשיים לאחר אותה שיחת חידוש גורלית, שבמהלכה החליטה אורלי לעבוד ללא ביטוח, הגיעה התביעה.

  חודשים של שינה טרופה

  נזק קטן, כוויה קלה שנגרמה על בטנה של אחת המטופלות שלה, שכלל לא בטוח כי נגרם ברשלנות, גרר אחריו שיחת טלפון מאותה מטופלת שהודיעה לאורלי כי בכוונתה לתבוע אותה. מדובר בנזק שנגרם כתוצאה מטיפול שגרתי לחלוטין – הסרת שיער.

  משפחתה של המטופלת הייתה קרובה מאד לאורלי, שלדבריה "האימא הייתה ממש בת בית אצלי וכך גם האבא והמשפחה המורחבת". הזעזוע שחוותה אורלי, שהייתה בעת המקרה כמעט עשור בתחום, גבה ממנה מחיר נפשי כבד עוד לפני המכתב מעורכת דינה של המטופלת בו נכתב כי סכום התביעה עומד על 50 אלף שקל.

  אורלי מעידה כי באותה תקופה היא סבלה מנדודי שינה והתקפי חרדה חוזרים ונשנים. העובדה שלא הייתה מבוטחת בביטוח אחריות מקצועית והידיעה שהיא תיאלץ להתמודד עם המצב בכוחות עצמה הביאו להתדרדרות משמעותית בבריאותה הנפשית. היא אף הגיעה עד למצב שבו הייתה מוכנה לשלם הכול ורק לסיים את הפרשה. במלים אחרות – היא עמדה להיכנע לדרישת כופר לא הוגנת כדי למנוע פגיעה בשמה הטוב.

  "הפעם היחידה שמטופלת שלי מתלוננת עליי – ואין לי ביטוח", מספרת אורלי בעיניים דומעות. "העובדה שלא היה לי למי לפנות – מספר טלפון שאליו הייתי יכולה להתקשר ולקבל הכוונה מה לעשות – זו הייתה המכה הכי קשה. המחשבה שאני לבד בעסק הזה עכשיו גמרה אותי". מודה אורלי בקול רועד.

  צורך מקצועי

  אורלי מיד הבינה את מה שאנו בענת רפופורט סוכנות לביטוח בע"מ מנסים שנים להסביר ללקוחותינו – ביטוח אחריות מקצועית אינו מותרות, אלא צורך מקצועי של כול אחד ואחד בשוק העבודה, יהיה מקצועו אשר יהיה. יתרה מכך, בקרות מקרה ביטוח, סוכן אשר אינו מכיר לעומק את המקצועות אותם הוא מבטח יהיה מוגבל מאד ביכולתו לעזור ללקוחותיו. לעומתו, סוכן מומחה בתחומו ידע להושיט עזרה ראשונה דחופה ולאחר מכן לגייס את חברת הביטוח לטובת הלקוח כדי להביא לסיום מהיר של התהליך. באופן זה תצטמצם למינימום הפגיעה בשמו הטוב של המטפל.

  כפי שאורלי מעידה "כול יום, כול שעה, הייתה כמו נצח באותה תקופה – אני מתחננת לכול העוסקות במקצוע (הקוסמטיקה – א.ר) שלא תעזנה לעבוד ללא בביטוח. אין דבר כזה לעבוד ללא ביטוח – העבודה הזאת באה יחד עם ביטוח. התחושה שאין למי לפנות בעת תביעה היא משתקת".

  אורלי היא דוגמה לאישה אמיצה שהסכימה להיחשף, אך הסיוט שעברה אופייני לכול נתבע או נתבעת בכל תחום. הדבר נכון שבעתיים כאשר אין בידי הנתבע ביטוח אחריות מקצועית וסוכן מיומן שיגן עליהם מפני עורכי דין משופשפים אשר מבחינתם עושים הכול כדי להשיג ללקוחותיהם את מבוקשם.

  במסגרת העבודה המשותפת של ענת רפופורט סוכנות לביטוח בע"מ עם ארגון הקוסמטיקאיות הארצי, הושקה פוליסה ייחודית לקוסמטיקאיות אשר מעניקה מענה מדויק לצרכיהן של העוסקות (והעוסקים) בתחום. ניתן ליצור עמנו קשר ולקבל פרטים נוספים עליה.

  ענת רפופורט סוכנות לביטוח בע"מ עובדת גם עם ארגונים מקצועיים נוספים – בתחום הרפואה המשלימה – וגם שם הייתה החברה חלוצה בתחום ופתחה יחד עם יועץ ביטוח חיצוני את חבילת הכיסויים האופטימאלית למקצועות אלה.

  שינוי גודל גופנים